T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ALPU - ERTUĞRULGAZİ İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Ara

   Okulumuzda öğrencilerimizin kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri amacıyla "Dilek ve  Şikayet" kutusu oluşturuldu. 

Ara

  Öğrendikçe daha çok öğretebiliriz düsturundan hareketle  2017 yılı Aralık ayı içerisinde öğretmenlerimizle birlikte ortak bir okuma yaptığımız  kültür ve medeniyet tarihimize ışık tutan "Asya´nın Kandilleri" adlı kitabı okuduk. 

"Onlar hem Asya´nın göklerini aydınlattılar, hem insanlığın ufkunu genişlettiler."

Ara

   12-18 Aralık  Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kapsamında yerli tüketim bilincinin  arttırılmasını hedeflediK. Konuyla alakalı olarak ilgili sınıf öğretmenlerince  tüm sınıflarımıza yerli tüketimin öneminden bahsedilmiş olup çeşitli etkinliklerle Tutum,Yatırım ve Türk Malları haftası kutlandı. 

Ara

Kainatın medar-ı iftiharı,insanlık ağacının en kutlu meyvesi Allah/ın sevgilisi Rahmet Peygamberi Hz.Muhammed (SAV) Efendimizin doğum vesilesiyle okulumuz çapında çeşitli etkinlikler yapıldı.

Ara

İlçemizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılıda görev yapacak olan ilçe öğrenci meclisi başkanı seçimi gerçekleşti.

Ara

24 Kasım Öğretmenler günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Okulumuz öğretmenlerinden Nazmiye DORUK,Sinem OLUKLULU ve Özlem TOMOOĞLU/nun katıldığı kutlama programında Okul müdürümüz Mehmet GÜNYÜZÜ/nün konuşması,öğrenci korosu,şiirler ve sürpriz etkinlikler yer aldı.

Ara

Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

Ara

Alpu Devlet HastanesiDiyetisyeni sayın Tuğba ÖZBAY öğrenci ve öğretmenlere Diyabet hakkında eğitim verdi.

Kas

2017 Kasım Ayı Kalite Takip Sistemi Planına göre gerçekleştirilen etkinlikler sonucunda öğrencilerimize İzleme ve Değerlendirme alanına ait  anket yapılmış ve şu sonuçlar elde edilmiştir : Etkinlikler Eğlenceliydi %82.35, Etkinlikler Öğreticiydi %60.88, Etkinlikler Merak Uyandırıcıydı %56.86, Etkinlikler açık ve anlaşılırdı %74.51, Etkinlikler çeşitli materyallerle desteklenmişti % 56.86, Etkinlikleri ulaştım %54.90, Etkinliklerin bana olumlu katkısı oldu %68.63, Etkinliklerin amacını anladım %78.43  oranlarında olumlu dönütler (KATILIYORUM cevabı olan :) işaretlenmiştir ) alınmıştır.  Bu oranlardan yapılan etkinliklerin amacına ulaştığı tespit edilmiştir. 

Kas

 Dinimizin direği olan efendimizin gözümün nuru dediği Namazı çocuklarımıza sevdirebilmek ve  namaz hareketlerini çocuklarımıza öğretebilmek  gayesiyle NAMAZ DÖNGÜSÜ adlı materyal Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Halime BAYRAKDAR tarafından tasarlanmış EBA ´da paylaşılmıştır.

Kas

 Okul müdürümüz Mehmet GÜNYÜZÜ ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Halime BAYRAKDAR öncülüğünde, Ertuğrulgazi İmam Hatip Ortaokulu olarak Kur´an-ı Kerim derslerini hep bir adım öteye taşımayı hedefliyoruz bundan dolayı çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Ses kabiliyeti ve okuma becerisi iyi derecede olan öğrencilerimizi  ezan,kamet vb. gibi alanlarda da özel olarak çalıştırıyoruz.  

Kas

  Atık pillerin tüm canlılara olan zararı bilinen bir gerçek  bu zararı önlemek için bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük ve TAP  ( Taşınabilir Pil üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ile iletişime geçtik. Ardından Alpu Belediyesi ile TAP arasında protokol imzalanması için aracılık ettik. Bundan sonraki süreçte  Alpu Belediyesinin desteğiyle  afiş çalışmaları ve tanıtım kampanyaları başlattık. TAP  ın yolladığı pil kutularını öncelikle okulumuzda belirli yerlere koyup  öğrencilerimize de Pilin neden ayrı bir yerde toplanması gerektiğinin sunumunu yaptık. Böylece Pil toplama kampanyamız başltılmış oldu.

Bu projeyle hedefimiz Alpu İlçesinde tüm özel ve resmi kurumlara  pilin çöp değil atık olduğunu anlatmak ve atık kutularını yaygınlaştırıp Alpu halkının bilinçlenmesini sağlamaktır. 

Kas

 Okulumuz  Türkçe Öğretmeni Dilek GÖKÇE öncülüğünde 2017 yılı  Kasım ayı itibariyle  okulumuzda Dost Kitaplar Okuyan 7ler projesi başlatıldı. Yedi kişilik öğrenci grupları arasında gerçekleşecek olan projede,  öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını rutin hale getirmeyi  hedefliyoruz.

Kas

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan  Vizyon Belgesi esas alınarak oluşturulan Kalite Takip Sistemi Faaliyet Planı doğrultusunda

Akademik Gelişim alt başlığı gereğince Kasım Ayında okulumuzda Danışma Kurulu oluşturulmuştur. 

 Danışma Kurulu üyeleri ve Taplantı tarihleri aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir. 

Kas

Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK´ün ebediyete uğurlanışının 79. yılı dolayısıyla okulumuzda 10 Kasım Atatürk´ü anma etkinlikleri düzenlendi.